Seminář Rodiče a děti - neděle 28.8., Praha

20.08.2022 18:37

 

Podoba vztahů mezi lidmi, obzvláště mezi nejbližšími v rodině, je téměř v celém rozsahu určována psychickými vzorci, které si děti přebírají od rodičů.  Díky těmto vzorcům cítíme v určitých situacích  pocity pozitivní, a v jiných opět pocity negativní. A díky těmto vzorcům též mají situace v našem životě sklon se vyvíjet určitým přesným způsobem.

Tyto vzorce se do dětské psychiky zapisují přímou rezonancí se vzorci rodičů, nacházejí se tedy mimo vědomou oblast ovládanou vůlí. V dospělosti proto dále fungují automaticky, a to jako pocitové impulsy, které svého vlastníka nutí, aby se v určité situaci zachoval podle takto naprogramovaného vzorce. Volní kontrola je v těchto případech velmi omezená, a často spočívá pouze v pokusu alespoň částečně omezit škody, které naprogramované destruktivní jednání ve vztazích k sobě i ke druhým lidem působí.

V tomto semináři si prakticky ukážeme, jakým způsobem se tyto vzorce tvoří, jak lze získat přístup do nevědomé úrovně psychiky, ve které jsou zapsané, a konečně i jak je přepsat do konstruktivnější podoby.

 

Začátek:  ráno v 9:45, předpokládaný konec odpoledne mezi 16:00 a 16:30

Místo konání: Harmonizační studio Osm, Srbská 2, Praha 6 Dejvice

Spojení: metro Hradčanská (výstup na Bubenečskou), bus 131 Hradčanská

Cena: 1300 Kč, platba na účet bankovním převodem: 164049660/0600,  nebo po domluvě na místě