Datum: 17.02.2013

Vložil: Lubor

Titulek: Re: Re: Možná chybný názor

Paní Rejlková je mi jasné že pokud chci znát správnost názoru musím ho prezentovat. Potom je teprve možno zjistit zda jsem se mýlil nebo ne. Čím větší bude prezentace tím větší bude odezva. Jen takto je možné získat co nejvíce informací a vytvořit si obraz o správnosti. O správnosti nejen názoru ale i chování, jednání a pocitů. Je tu ale jeden problém. Myslím hlavně můj. Jak rozlišit reakce lidí se mnou pocitově spřažených a ne zcela nezávislých, od těch ostatních. Lidé poskytují a prezentují skutečnost většinou jen ze svého pohledu a to i když se snaží o pozici nezávislého pozorovatele. Informace a reakce ostaních potřebuje každý, aby mohl zjistit co dělá špatně nebo v čem se mýlí. Pokud na nich není závislý, nebo mu na nich nezáleží je svobodný? Není možné žít s ostatními bez určitých pravidel. Nedodržování pravidel je vždy nějak sankcionováno. Pokud jsou pravidla se mnou souznějící, jsem samozřejmě svobodný. Co ale když nejsou. Není absolutní svoboda osamění ? Když je člověk svobodný má se s kým ze své svobody radovat? Dle mého je lépe se vědomě a dobrovolně časti své svobody vzdát, abych se mohl ze zbytku své svobody radovat s ostatními stejně svobodnými.

Přidat nový příspěvek